Na jeviště Moravského divadla Olomouc se po zimní přestávce znovu vrátí představení Odysseus. V pohádce na motivy řecké báje se představí členové olomouckého baletního souboru společně s dětmi z Baletního studia působícího při zdejším divadle.

Představení Odyssea, která bývá pravidelně vyprodáno, mělo čtyřměsíční pauzu. O to více se účinkující těší na diváky. „Každému jednotlivému představení u nás přechází důkladné zkoušení a spousta dřiny. Pro naše děti je ale odměnou možnost vystupovat se svými vzory z dospělého baletu, takže jdou do přípravy s nadšením,“ říká ředitelka Baletního studia při Moravském divadle Olomouc Jitka Weiermüllerová.

Odysseus měl premiéru před dvěma a půl lety. Nádherné představení čerpá z Homérovy eposu starého takřka tři tisíce let. Hrdina války o Tróju, města na území dnešního Turecka, se v něm vrací domů do rodného Řecka. A právě strastiplná a dobrodružná cesta inspirovala šéfa olomouckého baletu k napsání libreta, v němž diváci kromě hlavního hrdiny a jeho posádky uvidí také boha Poseidona, nymfu Kalypsó či obra Polyméfa.

Představení je velkou příležitostí nejen pro děti, ale také představitele titulní role Odyssea, kterého ztvárňuje Lukáš Cenek. Sólista baletu Moravského divadla Olomouc navíc s dětmi pravidelně pracuje a na řadu představení i baletních soutěží je připravuje. Podobnou roli zastává také představitelka Odysseeovy ženy Pénelopy, kterou ztvárnila Sylva Pospíšilová. Demisólistka profesionálního souboru taktéž vede děti v Baletním studiu.

Milovníci baletu a řecké mytologie mohou představení zhlédnout v sobotu 7. dubna od 10 hodin v Moravském divadle v Olomouci. Vstupenky je ještě stále možné získat v pokladně divadla.