V čele Olomouce by se po podzimních komunálních volbách mohl stát Miroslav Žbánek. Pětačtyřicetiletého manažera posílá do boje o post prvního muže ve městě hnutí ANO. Kandidátku členové hnutí schválili minulý týden.

Miroslav Žbánek, rodák z Valašska, žije a působí v Olomouci přes 25 let. Vystudovaný lesník a personalista 11 let pracoval jako ředitel projekční firmy, poté 8 let zastával vedoucí funkce ve veřejné správě. V současné době jako manažer ve státní organizaci Správa železniční dopravní cesty odpovídá za investice do oprav a rekonstrukcí nádražních budov v regionu. Dlouhodobě se věnuje problematice strategického řízení, investic a evropských dotací. Je předsedou klubu zastupitelů za hnutí ANO v Olomouci a krajským zastupitelem.

Žbánkovy názory můžete číst na Facebooku.

„V nadcházejícím volebním období nás čeká několik klíčových úkolů. Zvládnutí velkých investičních akcí, které výrazně ovlivní život ve městě a nastartování realizace nového strategického plánu, na kterém jsme v posledních letech pracovali. Více než kdy jindy v minulosti budeme potřebovat rozhodné vedení města se zkušenými odborníky v čele, které bude schopné hledat názorové průniky a naslouchat občanům i svým kritikům,“ říká ke svým cílům Žbánek.

Další lidé na kandidátce

Dvojkou kandidátky se stal vysokoškolský pedagog a docent na katedře historie Univerzity Palackého Karel Konečný (53). Autor mnoha publikací o historii měst, včetně Olomouce, se chce v zastupitelstvu a potažmo vedení města zaměřit na podporu a rozvoj městské památkové rezervace, kulturních institucí a vzdělávacího systému. Konečný řadu let působil v celostátní expertní skupině hnutí ANO pro vzdělávání a školství. Další v pořadí je právnička a manažerka ve státním podniku Miroslava Ferancová (51), která v minulosti pracovala v soukromé i veřejné sféře. Čtverkou kandidátky se stal Miloslav Tichý (31), marketingový manažer a odborník na cestovní ruch. Jeho tématem jsou mimo oblasti cestovního ruchu také chytrá města a kreativní průmysly. Spolu s Ferancovou jsou oba zastupiteli již v tomto volebním období. První pětku kandidátky hnutí ANO uzavírá Eva Kolářová (63), ekonomka, která se 20 let věnuje sociálním službám a komunitnímu plánování.