Charita Olomouc reaguje na „letákovou“ kampaň, která se v těchto dnech dne objevila v olomoucké městské části Řepčín k záměru rekonstrukce objektu na Řepčínské ulici.

„Charita Olomouc komunikovala záměr rekonstruovat objekt s místní komisí i sousedy dané lokality. Vybraný záměr pro rekonstrukci tohoto objektu byl zvolen tak, aby odpovídal charakteru místa a nezpůsobil žádný negativní dopad. Vyslyšeli jsme požadavky místních obyvatel (minimalizovat ubytování, neumístit zde služby pro lidi bez domova). Přesto se dnes objevily anonymní letáky poškozující záměr rekonstrukce tohoto objektu,“ říká ředitel organizace Petr Prinz.

Součástí rekonstrukce objektu na ul. Řepčínská 2/39 bude vybudování 4 malometrážních jednolůžkových garsonek, zázemí pro pracovníky dvou sociálních služeb a několik dílen (např. keramická) pro klienty s duševním onemocněním. Maximální denní návštěvní kapacita je kolem 20 osob.

Tyto služby již řadu let fungují v městské části Hodolany, a to bez jakýchkoliv stížností nebo problémů v dané lokalitě.

„Lidé s duševním onemocněním žijí běžným životem, pracují na různých pracovních pozicích, pravděpodobně se s nimi potkáváme každý den. Jsou to naši přátelé, sousedé, kolegové, spolucestující v MHD, jejich onemocnění zpravidla vůbec nevnímáme,“ říká Miroslava Koutská, vedoucí Střediska pro lidi s duševním onemocněním.