Po zimní přestávce České dráhy znovu otevírají síť oblíbených cyklopůjčoven v celkem 91 železničních stanicích po celé ČR. Patří k nim také Olomouc. K dispozicibudou kvalitní krosová a horská kola, v některých stanicích navíc také elektrokola a koloběžky. Půjčovny ČD Bike budou v provozu od konce března až do konce října.

Po celé republice si bude letos možné vypůjčit kola v celkem 67 půjčovnách, v dalších 24 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola tak budou dostupná v celkem 90 stanicích. Vloni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem 9 222 kol, což je o 14 % více než v roce 2016. Tehdy ČD zaznamenaly celkem 8 068 výpůjček. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 425 výpůjček), v Praze a okolí (1 638 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 083 výpůjček) a Olomouckém kraji (965 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

Jak na to?

Je potřeba mít u sebe dva platné osobní průkazy, složit zálohu, uzavřít smlouvu a po zaplacení půjčovného vyrazit. Zálohu cestující dostanou zpět po vrácení kola. Rezervaci kol lze zajistit také prostřednictvím e-mailu či telefonu. Cestující tak nemá žádné starosti s přepravou kola na místo výletu, ceny půjčovného jsou dostupné široké veřejnosti, navíc přeprava vypůjčených kol je na vybraných trasách zcela zdarma, stačí uhradit jízdné a předložit při revizi jízdenek nájemní smlouvu. Zdarma je také uložení ve vybraných úschovnách ČD. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

 

Ceník půjčovného v půjčovnách kol Českých drah v roce 2018
Olomoucký kraj
výpůjčka s In Kartou nebo jízdenkami Interrail a Eurail bez In Karty
celodenní nájemné za kolo pro dospělé 120Kč 160Kč
celodenní nájemné za dětské kolo 60Kč 80Kč
celodenní nájemné za elektrokolo 250 Kč *) 300 Kč *)
celodenní nájemné za dětskou cyklosedačku 35 Kč **)
půjčení přilby 30 Kč *)
vratná kauce za pánské, dámské nebo dětské kolo či koloběžku 1 000 Kč / 1 kus
vratná kauce za elektrokolo 3 000 Kč / 1 kus

 

Poznámky: *) Půjčení nabíječky a dětské přilby zdarma. **) Zapůjčení dětské cyklosedačky bez vratné kauce. Vícedenní nájemné se počítá jako násobek z jednodenního nájemného.