Tříhvězdičkový hotel Ibis v Olomouci ponese už brzo nové jméno. Od dubna jej převzala česká hotelová společnost CPI Hotel, která jej bude provozovat pod značkou Comfort Hotel Olomouc Centre. Změna je připravena na konec dubna. Společnost už v Olomouci provozuje čtyřhvězdičkový Clarion CongressHotel.

„Jsem rád, že můžeme značku Comfort Hotels přinést na český trh právě v Olomouci, kde cítíme potenciál pro rozvoj kvalitního ubytování střední kategorie. Olomoucký hotel je první vlaštovkou sítě hotelů Comfort, do konce roku 2019 budou pod touto značkou představeny další dva hotely v Praze a Ústí nad Labem“, uvedl k rozvoji portfolia generální ředitel CPI Hotels Jan Kratina.

Comfort Hotel Olomouc Centre nabízí ubytování v 90 pokojích a disponuje kapacitou 120 konferenčních míst. Cílí na turisty i korporátní klientelu.

Novou značku hoteloví hosté pocítí nejen změnou loga na budově a v interiéru hotelu nebo nových webových stránek www.comforthotelolomouccentre.com, ale hlavně v zázemí sítě Choice Hotels International. Ta svým hostům nabízí třeba věrnostní program Choice Hotel Privileges, který má nyní více než 35 milionů členů a umožňuje sbírat a uplatnit věrnostní body ve více než 6 800 hotelech ve 40 zemích světa.

V Olomouci již CPI Hotels provozuje čtyřhvězdičkový Clarion Congress Hotel, který byl jako v pořadí 9. Clarion otevřen v roce 2013 po kompletní přestavbě hotelu Sigma. Za 5 let provozu hostil řadu významných akcí lokálního i mezinárodního charakteru, a dokázal tak využít kongresového potenciálu s kapacitou více než 1400 konferenčních míst. Získal také řadu ocenění, kromě ceny Stavba roku 2014 byl vyhlášen nejlepším Clarionem ve střední Evropě pro rok 2015, 2016 a 2017.

„Do budoucna chceme využít nejen síly sítě Choice Hotels International, ale také synergie v rámci skupiny CPI Hotels. Společně s hotelem Clarion jdeme naproti širokému spektru zákazníků a můžeme naplno využít toho, že se stáváme jedním z nejsilnějších poskytovatelů ubytovacích a konferenčních služeb v regionu“, uvedla Michala Halásová, ředitelka Comfort Hotelu Olomouc Centre.

Společnost CPI Hotels je s 29 hotely a kapacitou přes 8 000 lůžek a 11 400 konferenčních míst největší českou hotelovou společností, působí v České Republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Rusku. Mezi nejznámější značky portfolia patří byznysové hotely Clarion Hotels, značka Mamaison Hotels & Residences, luxusní Buddha-Bar Hotel Prague, lázeňské hotely Spa & Kur Hotels, značka ekonomického ubytování Fortuna Hotels nebo dlouhodobé ubytování pod značkou Ubytovny.cz.