Představenstvo Výstaviště Flora Olomouc v minulých dnech odvolalo ředitele této společnosti Jiřího Uhlíře. Stalo se tak na návrh dozorčí rady. Výstaviště je městským majetkem.

„Důvodem k tomuto kroku jsou podle informací z dozorčí rady i představenstva rozdílné představy o řízení této významné společnosti. Dozorčí rada dlouhodobě poukazovala také na nedobrou personální situaci, spojenou s odchody klíčových pracovníků, i na přetrvávající problémy v organizaci práce a komunikaci uvnitř společnosti, která spravuje jedno z nejcennějších kulturních dědictví Olomouce, městské parky,“ uvedl Michal Folta z mediálního oddělení magistrátu.

Jiří Uhlíř (na snímku vlevo) by měl odejít z funkce k 1, únoru 2019, do té doby chce představenstvo najít jeho nástupce.

Proti odvolání ředitele se už vyjádřil spolek Flora+, podle kterého nese za současný stav odpovědnost i představenstvo. „Vyzýváme proto předsedy vrcholných orgánů Výstaviště Flora Olomouc a.s., aby i oni přijali za současný stav v organizaci svou odpovědnost a ze svých funkcí odstoupili,“ uvádí se v prohlášení podepsaném předsedou spolku Danielem Bradáčem.

Snímek jsme převzali z webu Výstaviště Flora Olomouc.