Ve Wurmově ulici v Olomouci se příští týden otevře netradiční prodejna provozovaná Charitou Olomouc. Bude sídlit v nově upravených prostorách bývalé kavárny Betreky na Wurmově 5. Nový charitní obchod zároveň vytvoří prostor pro pracovní rehabilitace lidí v nepříznivé sociální situaci. Prodejnu navrhla a v rámci sponzorského daru i vybavila globální společnost Eyelevel. Slavnostní otevření a požehnání prodejny je připraveno na 19. června v 16 hodin.

Projekt obchodu Dobrodruhá se zaměřuje na podporu životního prostředí a pomoc lidem ocitajícím se v nouzi prostřednictvím prodeje zboží z chráněných dílen, výrobků z recyklovaných materiálů a zboží z druhé ruky.

Sortiment je tvořen vybranými kousky oblečení, módními doplňky, knihami, porcelánem, keramikou, dekoracemi, hračkami i materiálem pro výtvarné tvoření nejrůznějšího druhu.

Hlavním kritériem obchůdku je kromě výdělečnosti vytvoření prostoru pro zapojení klientů služeb Charity Olomouc za účelem nácviku profesních dovedností spojených s činností obchodu v nově vzniklé sociálně terapeutické dílně pro lidi s duševním onemocněním. „Dobrodruhá neznamená jen nadšení pro krásné, kvalitní a originální věci s vlastním příběhem, ale především příležitost zapojit se do dobré věci a poskytnout tak lidem i věcem druhou šanci. To vše s ohledem na kvalitu a životní prostředí,“ přiblížila Barbora Cigánková, koordinátorka centra materiální pomoci Charity Olomouc.

V den slavnostního otevření se návštěvníci mohou těšit na módní přehlídku pod vedením Barbory Zuberové, hudební vystoupení skupiny Blue Apple a zároveň využít příležitosti prvního nákupu originálního sortimentu prodejny. Pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík požehná novému místu a všem, kdo budou v charitní prodejně pracovat nebo do ní přicházet.