Olomoučtí kriminalisté minulý týden obvinili jedenatřicetiletého muže z podvodu. Během sedmi měsíců vylákal z lidí asi 700 tisíc korun.

Podvodník od května 2017 do listopadu 2017 nabízel na internetových inzertních serverech pod různými uživatelskými účty k prodeji výpočetní techniku, elektroniku, nářadí, zlaté šperky a parfémy.

„Se zájemci komunikoval z několika desítek odlišných e‑mailových adres a telefonních čísel. Když domlouval podmínky prodeje, požadoval vždy objednané zboží nebo alespoň poštovné uhradit předem na některý ze třinácti jím ovládaných bankovních účtů,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Po úhradě požadované částky však přestal s kupujícími komunikovat a peníze jim nevrátil. Podvedl celkem 150 lidí.

„Muž se podvodu dopouštěl i přesto, že byl za obdobný čin již pravomocně odsouzen na počátku roku 2017. Navíc se trestné činnosti dopouštěl v době, kdy se skrýval a vyhýbal se nástupu k výkonu trestu odnětí svobody,“ dodal hejtman.

Muž je nyní ve věznici, kde si odpykává trest za předchozí trestnou činnost. Za další podvody mu hrozí až osm let ve vězení.

Snímek pochází z domovní prohlíky u pachatele.