Baletní studio při Moravském divadle Olomouc připravuje na konec adventu baletní představení Popelka. Divákům se v něm představí dětští tanečníci i profesionálové z divadelního baletu.

Baletní představení bude hostit Regionální centrum v Olomouci. Choreografii určenou přímo pro tamní sál připravil režisér Robert Balogh společně s pedagogy Baletního studia Lukášem Cenkem a Sylvou Pospíšilovou. „Desítky našich dětí pilně cvičí a na představení se moc těší. Je to pro ně nejen příležitost předvést se před publikem, ale také vidět při práci dospělé tanečníky a baletky, protože v Popelce s nimi vystupují i členové baletního souboru Moravského divadla,“ říká ředitelka Baletního studia Jitka Weiermüllerová. S přípravami na originální vystoupení malým tanečníkům pomáhají také pedagogové studia Vadim Tsepelev a Jana Hanaková.

Milovníci tance a krásného umění si přijdou na své 19. prosince od 17 hodin v Regionálním centru v Olomouci. Představení Popelka proběhne pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a dlouholetého podporovatele studia Martina Tesaříka.

Baletní studio při Moravském divadle Olomouc již 16 let vychovává mladé taneční talenty a učí děti lásce k divadlu. Ti získávají základy baletního umění, účastní se mezinárodních soutěží a vystupují i v představeních Moravského divadla.