Děti z Olomouce o víkendu excelovaly na taneční soutěži v Pardubicích, odkud si odvážejí nejvyšší ocenění. Žáci Baletního studia při Moravském divadle Olomouce uspěli na patnáctém ročníku soutěže Pardubická Arabeska pořádané pod záštitou tamního primátora Martina Charváta.

Malým tanečníkům a tanečnicím se dařilo v individuálních i kolektivních kategoriích. Například Ondřej Králíček porazil celé startovní pole předvedením choreografie nazvané Variace Satanella, aby pak ještě s Johanou Baláčkovou, Monikou Podlasovou a Klárou Havlovou obsadil další první místo v předvedení kusu z Romea a Julie.

Výsledky Pardubické Arabesky potěšily ředitelku Baletního studia pro Moravském divadle Olomouc Jitku Weiermüllerovou. „Naše studio teď žije přípravami na mistrovství světa v Portugalsku, kam jsme se prosadili se sedmi choreografiemi. Jsem ráda, že se nám i přes to daří připravovat děti na další prestižní soutěže, a že se naši svěřenci vracejí s vynikajicími výsledky a respektem celé české taneční scény,“ říká ředitelka Weiermüllerová.