Zájemci o bydlení v centru Olomouce nepolevují v zájmu o Novou sladovnu, lokalitu na hranici zelených městských parků. V první etapě projektu tvořené domem ve Wolkerově ulici vedle Comfort hotelu je již prodáno přes 90 procent bytů. Kolaudace je naplánována na polovinu roku 2019. Kdo chce v Olomouci nový krásný byt k nastěhování, má snadnou volbu. Značný zájem je také o druhou etapu, která je umístěním dále od hlavní třídy ještě klidnější. V tomto případě zájemci koupili již více než 70 procent bytů.

U první etapy už práce na budově značně pokročily a blíží se kolaudace. Pracovníci nyní pokládají obklady a dlažby a dokončují fasádu. Vše skončí nejpozději v polovině roku. Druhá etapa má za sebou náročné budování základů a nyní se pracuje na suterénu domu. „Práce pokračují podle harmonogramu,“ říká Martin Vymazal z developerské společnosti Link City Centrum NS.

Nová sladovna je developerským projektem nabízejícím bydlení v samotném centru Olomouce jen několik minut chůze od Horního náměstí. Místo má díky nedaleké na výpadovce na Brno vynikající dopravní dostupnost. V lokalitě zastavují tramvaje i autobusy městské hromadné dopravy. V blízkosti Nové sladovny se nachází také Fakultní nemocnice i mateřské, základní a střední školy. Milovníci zdravého životního stylu ocení napojení Nové sladovny na městské parky s jejich možnostmi procházek, běhu a jízdě na in-line bruslích v udržované zeleni proslulé květinovými výstavami Flora.

Zájemci mohou získat malé byty od velikosti 1 + kk, ale k dispozici jsou i byty větší velikosti a nabídku korunují terasové a penthousové byty s výhledem na panorama Olomouce. Jako zajímavé zde figurují přízemní byty s předzahrádkami. V lokalitě je dostatek parkovacích míst pro rezidenty i návštěvníky včetně krytých i venkovních stání.

Nová sladovna plánuje výstavbu třetí etapy, která bude rozsahem největší a práce na ní začnou ještě v letošním roce.