Půl roku po komunální volbách se do Zastupitelstva města Olomouce vrací Jitka Weiermüllerová. Jedna z nejvýznamnějších osobností olomoucké ČSSD v něm nahradí volebního lídra Filipa Žáčka, který rezignoval kvůli pracovnímu vytížení.

Jitka Weiermüllerová byla zastupitelkou již v minulém volebním období, kdy zároveň řídila práci komise cestovního ruchu. „Na práci zastupitelky se moc těším. V těchto dnech studuji materiály na své první zasedání v tomto volebním období a konzultuji s odborníky navržená usnesení,“ říká Jitka Weiermüllerová.

Novopečená zastupitelka, která zasedne do opozičních lavic, zároveň přemýšlí o další roli sociální demokracie v olomoucké komunální politice. V posledních volbách ČSSD získala pouze dva mandáty a při koaličním vyjednávání zůstala mimo hru. „Polistopadový rozvoj Olomouce je významně spojen s ČSSD a já bych na tuto tradici ráda navázala. Byli jsme to my, kdo se podílel na rozvoji městských částí mimo centrum, dostali Olomouc na seznam UNESCO a nechali na Horním náměstí vybudovat Arionovu kašnu,“ dodává Weiermüllerová. Připomíná také lví podíl ČSSD na vybudování západního obchvatu města, který odvedl tranzitní dopravu kolem Globusu mimo zastavené části Olomouce. Na úspěchy v této oblasti už se radnici později nikdy nepodařilo navázat.

Sedmačtyřicetiletá Jitka Weiermüllerová je matkou čtyř dětí a novopečenou babičkou. Původně vystudovala střední zdravotnickou školu, později pracovala a studovala v Německu. Vysokoškolské vzdělání zakončila před několika lety ziskem titulu MBA. Před šestnácti lety založila Baletní studio při Moravském divadle Olomouc. Přestižní baletní škola již vychovala stovky mladých tanečníků, mnozí z nich jsou již profesionály a působí na předních evropských divadelních scénách. Před pěti lety stála také u zrodu taneční soutěže Grand Prix Dance Olomouc, které se letos v květnu zúčastní na 600 dětí. „Baletní studio je unikátní propojení školy pro děti s profesionálním baletním souborem. Jsem ráda, že tato tradice pokračuje i za současného ředitele Moravského divadla Olomouc Davida Gerneše, pomůže nám to vychovat další generaci dětí se vztahem k divadlu a umění obecně,“ dodává zastupitelka.