V květnu zamíří do Olomouce baletní naděje z celé České republiky. Uskuteční se zde pátý ročník taneční soutěže Grand Prix Dance Olomouc. Akce si v uplynulých letech rychle získávala přízeň dětí soutěžících v klasickém i moderním tanci. O organizaci se stará Baletní studio při Moravském divadle Olomouc. Olomoucká taneční soutěž je určena pro účastníky od 4 do 18 let. Ti před porotou předvedou svůj um v klasických i moderních tancích. Budou přitom vystupovat sólově i ve skupinových choreografiích.

Zájem účastníků už přesáhl možnost zorganizovat celou soutěž během jediného dne. Od letoška proto bude dvoudenní. Zakladatelku a ředitelku Baletního studia Jitku Weiermüllerovou to těší. „Bereme to jako ocenění naší dosavadní práce a možnost propagovat Moravské divadlo, město Olomouc i celý Olomoucký kraj,“říká Weiermüllerová. Grand Prix Dance Olomouc bude hostit Regionální centrum Olomouc v sobotu 11. a v neděli 12. května 2019.

Baletní studio při Moravském divadle Olomouc už 16 let vychovává mladé taneční naděje z celé střední Moravy. Studio je unikátní spojením s Moravským divadlem, ve kterém dostávají děti už od útlého věku možnost vystupovat po boku svých dospělých tanečních vzorů. „Jsem ráda, že současné vedení divadla v čele Davidem Gernešem v této tradici pokračuje, umožňuje nám to vychovávat novou generaci milovníků umění,“ říká Weiermüllerová.