Přijde vám situace kolem Muzeu umění Olomouc zbytečně vyhrocená a některé výroky nadmíru přepálené? Pak jste možné ještě nečetli, jak se o ministru Antonínu Staňkovi vyjadřuje pracovník edukativního oddělení muzea David Hrbek. Dosavaním vrcholem jeho psaní o ministru kultury je jeho tweet, kde Staňka tituluje jako „hazla zasranýho“ a „kurvu zajebanou“.

Hrbek, který dříve působil jako středoškolský učitel na Slovanském gymnáziu, a byl i členem Zastupitelstva města Olomouce, svůj vulgární příspěvek o několik dní později smazal. I nadále se však na adresu ministra Staňka vyjadřuje pomocí sprostých slov.

Není to poprvé, co se David Hrbek dostává do ostrého sporu s Antonínem Staňkem a jeho okolím. Zhruba před rokem probíhala na Facebooku štvanice na Staňkova tehdejšího asistenta z magistrátu Richarda Schwarze odstartovaná právě Hrbkem. Ten sebral ze Schwarzova profilu jeho fotografii a napsal svou verzi nějakého dopravního incidentu, ke kterému mělo dojít v centru města. A pak už jen stačilo čekat a číst si v komentářích. V lepším případě vulgární slova na Schwarzovu adresu, v horším rovnou výhrůžky jeho fyzickým napadením. Hrbek tehdy svůj příspěvek stáhl až po tlaku autora tohoto článku.

Co bude následovat nyní? Ještě před několika lety se i za méně vulgární slova ve veřejné správě odstupovalo. Například poradce premiéra Nečase Roman Joch svého času označil tehdejšího prezidenta Václava Klause za „ufňukanou kremlofilní bábu“. Přestože nepoužil jediné sprosté slovo, musel se se svou pozicí na Úřadu vlády ČR rozloučit.

David Hrbek, alespoň podle webových stránek Muzea umění Olomouc, prozatím zaměstnancem státu zůstává.