Během nadcházejícího víkendu nastoupí olomoucký tým vodního póla k posledním domácím zápasům letošní sezóny. V sobotu a neděli odehrají na Plaveckém stadionu Olomouc dva zápasy s Hradcem Králové o páté a šesté místo v první lize. O týden později letošní ročník zakončí v Hradci. Play-off se hraje na tři vítězná utkání. Pokud by po čtyřech zápasech trval nerozhodný stav, určí vítěze série penaltový rozstřel.

SK UP Vodní pólo vstupoval do letošní ligy s ambicemi hrát o první místa. Nečekaný odchod tří domácích opor a tří hráčů ze Slovenska však úvodní část sezóny výrazně poznamenal. „Utekla nám první čtyřka, která hraje o titul,“ říká trenér Petr Heger. Ve složité situaci Olomouci pomohli hráči z Děčína. Přestože jejich domovský klub hraje druhou ligu, na Hané se jim podařilo zvrátit nepříznivý průběh nejvyšší soutěže a získat několik důležitých vítězství. Olomoucký kouč věří, že se jeho svěřencům podaří Hradec porazit a skončit na celkovém pátém místě. „O to více se už těšíme na příští rok,“ dodává Petr Heger.

Úvodní zápas série o 5. místo české nejvyšší soutěže začne v sobotu 25. května v 18.20 hodin. O den později v poledne oba týmy nastoupí k druhému utkání.

Olomoucký klub má velmi dlouhou tradici. První ligu hraje po celou dobu samostatné existence České republiky, předtím se účastnil i československé federální ligy ve vodním pólu. Kromě mužů v klubu dlouhodobě působí také mladší a starší žáci a mladší dorost a rovněž tyto týmy se účastní soutěží ve svých věkových kategoriích.